sobota, 30 października 2010

15-lecie sekcji Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Zielonce

Witam, tak jak obiecywałem, że pod koniec tygodnia pojawią się zdjęcia z pokazu z okazji 15-lecia sekcji PASW w Zielonce, do której zresztą należę, tak i czynię ;) Zapraszam do oglądania i komentowania.


Tak więc 23 października tego roku, na dużej sali SP nr 2 w Zielonce odbył się uroczysty pokaz połączony z sesją z okazji 15 urodzin sekcji PASW w Zielonce. Udział mógł w nim wziąć każdy, kto trenuje i jest w stanie przygotować z partnerem kilka technik do pokazania, lub formę. Oczywiście każdy mógł przyjść i oglądać zmagania, jak również została zaproszona delegacja z Pszczyny, która zjawiła się w naprawdę silnym składzie z Wielkim Mistrzem i założycielem szkoły Józefem Brudnym (10 dan), jego następcą Zbigniewem Sycem (10 dan) i wieloma innymi znamienitymi gośćmi. Ja niestety z racji choroby nie byłem w stanie uczestniczyć w pokazie, ale za to zrobiłem kilka zdjęć ;) Po więcej informacji o szkole i sekcji odsyłam na stronę Mazowieckiej sekcji PASW, lub stronę Akademii.

Jeśli chodzi o zdjęcia to niestety wyszły jak wyszły... Warunki nie były najlepsze (co widać po 3 zdjęciu, gdzie ostre światło świeci od tyłu i tylko na część sali), więc większość czasu to była walka z kontrastami i poprawnym naświetleniem. Do tego jeszcze coś dziwnego się stało, bo na niektórych zdjęciach pojawiły się pyłki, tak jakby obiektyw był brudny, ale niezależnie od założonego obiektywu, a na brudną matrycę to trochę dziwnie wygląda. No ale nic, w wolnym czasie pogmeram, może znajdę powód ;) Wszystkie zdjęcia zamieszczę na serwerze Wojtka, do pobrania w pełnej rozdzielczości, ale czekam na link od niego i jak tylko dostanę to go zamieszczę w tym poście. A teraz już koniec gadania, zapraszam do oglądania ;)


Wielki Mistrz odbiera prezent od sekcji - laskę ze sztyletem w środku ;)Zatrzymanie uzbrojonego przeciwnika, przez naszego sekcyjnego BORowca. I bez jednego przekleństwa ;)


Jeśli spodobały Ci się zdjęcia opisz to w komentarzu, jeśli nie to tym bardziej napisz co jest nie tak, to pomoże mi w ulepszaniu mojego warsztatu i zmotywuje mnie do pracy ;)

8 komentarzy:

 1. Nie grymaś, zdjęcia fajne. Jak na halowe warunki z wpadającym słoneczkiem, przez okna to całkiem dobrze.
  Ciekawa ta sekcja - taka trochę zbieranina stylów i szkół.Widzę niskie postawy rodem z tradycyjnego karate,elementy form z Kung-Fu,Krav Maga,różne ubiory i wszystko okraszone kolorowymi pasami.Troszkę to chyba niespójne, choć mogę się mylić? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie byłeś na stronie akademii ;P PASW wykształcił swój własny styl, oparty o kung fu, ale biorący garściami też z innych stylów i sztuk walki, wszystko po to by osiągnąć maksymalnie skuteczną broń do samoobrony, stąd jest to pewien miks. Co do ubiorów to obowiązują od jakiegoś czasu 2 rodzaje kimon, stare czarne ze zwykłego materiału i nowy wynalazek, kimono z ripstopu w kolorze moro, stąd tak kolorowo na sali, bo nie każdego stać na nowe kimono, a niektórzy mają sentyment do czarnych (np ja ;) ). A pasy to no cóż, każdy ma taki jaki ma stopień ;) Ciężko żeby było jednokolorowo, jeśli każdy mógł wziąć udział w pokazie.

  BTW: zdarzyły Ci się kiedyś takie dziwne pyłki? Bo nie bardzo mam pomysł co to może być...

  OdpowiedzUsuń
 3. Sprawdź Łukaszu aparat w normalnych warunkach, czyli w czystym przejrzystym powietrzu. Na brud na matrycy to nie wygląda - nie tak, to się uzewnętrznia.
  Jeśli chodzi o PASW, to takie JKD w krajowym wydaniu i jest to chyba szkoła nie styl ?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczyściłem obiektywy (z dwóch stron), lustro (ale co lustro ma do zdjęć?...) i dzisiaj na lidze przez cały dzień nie zauważyłem, tych pyłków, ale skąd one się wzięły?...

  A co do JKD to nie do końca, bo JKD to bardziej system walki niż sztuka (co to za sztuka bez klasyki?), ale ogólne założenia są podobne, to fakt. PASW to jest szkoła, ale jako akademia, wykształciła swój własny niepowtarzalny styl, oparty głównie na stylach japońskich (wushu, kung fu, dju su, shaolin si) i wietnamskich (vo quyen) a ostatnio wykorzystujący również rosyjski system walki Systema. Ale bierze też garściami wszystko co najlepsze z ju jitsu, aikido, taekwondo, judo czy takich egzotycznych jak np escrima, także jest to bardzo otwarta szkoła a sztuka walki, którą trenujemy jest cały czas żywa i elastyczna.

  Pozdrawiam
  Łukasz Rasiński

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje mi się, że w sali było mocno zanieczyszczone powietrze kurzem - choć mogę się mylić, bo przy tym stopniu powiększenia zdjęcia, nie jestem w stanie dobrze ocenić.Kurzu na przedniej soczewce obiektywu nie zauważysz, ale unoszący się metr przed nim, już może być widoczny.

  JKD, opiera się na podobnej klasyce jak PASW,ten styl nie wziął się z powietrza, zaczątkiem i podstawą było Wing Tsun i Yip Man, być może są różnice jeśli chodzi o filozofię, ale sens jest podobny "Bierz wszystko co jest skuteczne a odrzucaj to co zbędne" BL
  Kończąc ten wątek o SW ( na ten temat można długo), zacytuje ponownie "Jak trenujesz, tak będziesz walczył" i odnosi się do wszystkiego co człowiek robi w życiu, nie tylko w SW.
  Życzę Ci samych wygranych z najsilniejszym przeciwnikiem, jakim jest człowiek sam -dla samego siebie, a reszta to już poleci ;)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. "Życzę Ci samych wygranych z najsilniejszym przeciwnikiem, jakim jest człowiek sam -dla samego siebie, a reszta to już poleci ;)"

  I tu masz rację, bo największą przeszkodą do sukcesu i mistrzostwa jestem ja sam.. Ale się staram ;) I dzięki ;)

  A co do tych pyłków to gdyby to było pierwszy raz to pewnie też bym tak pomyślał, ale wcześniej ze dwa razy mi się tak na lidze zdarzyło.. Chociaż może tam też to był kurz, bo zawsze czyściłem potem soczewkę i nie pomagało...

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Przetestuj szkło na spokojnie.
  Jeśli sytuacja się powtórzy, wrzuć fotę na forum Nikona, powinieneś dostać odpowiedź.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. to sekcja kung fu czy kółko fotograficzne????

  OdpowiedzUsuń

Skomentuj mnie!!!!!!! ;)